otomatik kepenk ANASAYFA HAKKIMIZDA İLETİŞİM ÜRÜNLER REFERANSLAR GALERİ
 
 
 
TÜRKÇE
ENGLISH
SLOVENSKO
HRVATSKI
 
 
 
Otomatik kepenk sistemleri
otomatik kepenk
Ekstrüzyon alüminyum profiller genellikle havalandırma delikli olarak imal edilmektedir.

Talep edilirse deliksiz profil de sunulmaktadır. Poliüretan köpük ile doldurulmuş alüminyum ağır hizmet türünde güvenlik sağlayan alt profildir.

Galvanizli saç veya paslamnaz çelik profiller alüminyuma oranla daha fazla hammaddedir. Çelik profiller korozyona dayanıklılığı ile uzun yıllar doğa koşullarına direnç gösterir. Ayrıca mikro delikli (transparan) modeli sayesinde istenilirse içersinin tamamının veya sadece bir kısmının görünmesini sağlayacaktır.

 
 
 
Otomatik kepenk ile ilgili bilmeniz gerekenler:
 
 
 
Otomatik kepenk motorları
Otomatik kepenk sistemleri, buton, uzaktan kumanda ve şalter anahtarlı gibi kontrol sistemleri ile uyumlu veya manuel olarak çalışabilir. Tamamen tercihe bağlıdır.

renk kartelasını indirin >>

OTOMATİK KEPENK - Yeni otomatik kepenginizi nasıl monte ediyoruz?
Eski tip kepenk'iniz sökülüp, yerine otomatik kepenk'in çalışmasını sağlayan kanalları monte edilip, motorlu şaft sistemi uygulanır. Tercih edilen profiller motorlu şaftın üzerine takılır, sonra motorun üzerindeki switch ayarları sayesinde kepenk'in açılış ve kapanış ayarları yapılır. Toplama alanı davlumbaz ile kapatılıp, manuel aparatı üzerine monte edilerek montaj sona erer.

otomatik kepenk montajı hakkında daha fazla bilgi edinin >>

 
 
Sıkça sorulan sorular
 
Elektrik kesildiğinde otomatik kepenk'imi nasıl kullanabilirim?
Otomatik kepenk'in yanına duvara monte edilen kutu, montaj esnasında verilen anahtanyla açılır. Kutunun içinde bulunan kol 180 derece çevrilerek diğer yöne yatırıldığında, kepenk el ile kaldırılacak hale gelir ve her iki ucundan yukarı doğru el kuvveti ile kaldırılır. Kişinin geçebileceği kadar kaldırıldıktan sonra kutu içerisindeki kol eski konuma getirilir. İç fren boşalta kutularda, kepengin yanında aşağı doğru sarkan plastik mekanizmanın alt tarafı tutularak, üst tarafındaki parça saatin tersi yönüne doğru çevrilir. Plastik kulak yeteri kadar çevrilince, kepenk el ile kaldırılacak hale gelir ve her, iki ucundan yukarı doğru kaldırılır. Manüel kullanımdan sonra mekanizmayı eski haline getirmeyi ve kutuyu kilitlemeyi unutmayınız.

Yeni otomatik kepenk'im çalışmıyor, ne yapmalıyım?
Uzaktan kumandanın çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz. Kumanda üzerindeki butona basıldığında ışık yanmıyorsa veya zayıf yanıyorsa pilini değiştiriniz. Kepenk buton veya anahtarlı şalterle çalıştırılıyorsa elektriği kontrol ediniz. Ayrıca şebeke elektriğinin olup olmadığını kontrol ediniz. Ana sigortaları, otomatik kepenk'inize ait sigortaları, elektrik kablolarını, kumanda panosundaki sigortaları da kontrol ediniz.

 
 
 
En çok aranan kelimeler: otomatik kepenk, kepenk tamiri, otomatik kepenk servis ve montaj, cephe giydirme sistemleri, kompozit panelleri, otomatik kepenk renk kartelası, otomatik kapı, cephe kaplama, alucobond levha, ahşap kompozit, kepenk sistemleri, kepenk yenileme
 
 
  2012 © A-door Otomatik Kepenk ve Dış Cephe Kaplama Sistemleri